Wednesday, March 22, 2023

#5 – Co je Bitcoin? A jak funguje blockchain?


💡V tomhle videu se vám pokusím vysvětlit, co je vlastně ten Bitcoin a jak funguje blockchain.

💰Coinbase – $10 v Bitcoinu zdarma při nákupu nad $100:
🐼Bitpanda – €10 zdarma při nákupu nad €25:
💠Binance:
💵Nákup kryptoměn za CZK – Česká směnárna Simplecoin:

👕E-Shop s merchem:

🔐Doporučené hardwarové peněženky:
Trezor:
Ledger:

👑Fyzické zlato (a jiné drahé kovy) nakupuji u společnosti Golden Gate.
Kontaktujte prosím obchodního zástupce Michala Koláře:

❤️Kanál můžete podpořit kryptoměnami:
⚡Lightning Network:
BTC: bc1qh95w0wd0smwwn7ku9mzzyywahr4ra33mxe2ppm
LTC: MKXnaabHPAnsJb3gcfmFLxm8Rta3KSejMs
ETH: 0x1ce0A3F215101737A3Df6C67096A0cD74a28b9Ac

💸Nebo “starými” penězi – fiatem:
Patreon:
Revolut:
PayPal:

💬Komunita:
Discord chat:
Facebook:
Instagram:

📧E-mail (pouze obchodní korespondence):
[email protected]
📦Chcete-li mi něco poslat, využijte prosím pobočku zásilkovny:
Svatoplukova (Rozmarýna), Prostějov, 796 01 (telefon prosím vyplňte svůj)

🎵Hudba/Music by:
Bad Snacks –
📝Licence na hudbu kupuji na Epidemic Sound:

#Bitcoin #Kryptomeny #Crypto #CryptocurrencySource link

22 comments

 • Bravo! Konečně člověk, který umí stručně a věcně vysvětlit, jak blockchain funguje. Do teď mě to nebylo tak jasný, jako nyní. A že jsem těch konferencí a přednášek poslechnul:) Nějakou dobu se už věnuju kryptoměnám a něco takového tu chybělo. Výborně vysvětluješ dané téma a u těch sketchů se můžu potrhat smíchy:) Za mě palec nahoru a pokračuj v tom co děláš.

 • Výborně vysvětleno, můj syn je aiťák ale nikdy svými vlastními slovy mně nedokázal vysvětlit podstatu a kontinuitu transakcí s Bitkoiny.Pravdepodobne je to způsobeno především omezenou slovní zásobou v českém jazyce.Všimnul jsem si, že AjTí specialisté používají narozdíl od nás obyčejných lidí zvláštní jazykovou směs výraziva které obyčejný občan nemá šanci rozumět.Ale s mluvenou češtinou a třeba užití v psané formě už mají problém.Bohuzel je to asi daň jejich výjimečnosti povolání,ale já si prostě se svým synem nepokecám ani v hospodě u vychlazeného kozla.😃😃😃🦊

 • Díky za vysvětlení, tohle video pro mě bylo obzvlášť výživné.
  0:12 mi poprvé docvaklo logo…. jakože až teď. Sleduju tě delší dobu, ale až teď to zapadlo, že je to doslova. Já myslela, že je to metafora na "Pamatujte si, že peníze nejsou všechno."
  14:39 Díky za osvětlení těžby, jsem to nechápala, vždycky jsem slyšela jen "pálí to proud, ti těžaři, to je neekologický" a "Musk nechce podporovat Bitcoin, protože při jeho těžbě se spotřebovávají neobnovitelné zdroje" tak teď už chápu, jak to těží a pálí energii. Díky. A souhlasím, že je to nešťastné pojmenování.

 • Mně se stalo, že jsem nechtěně se zaregistroval, ale udělal jsem vklad. Prosto proběhli obchody, že za 2 měsíce mi přišlo oznámení: Tímto potvrzujeme, že pod mým jménem je v peněžence 0.140xxxx.C (3.880 Eur), Nikde jsem nedal souhlas. Napsali mi, že S Blockchainem a využívání služeb může podléhat zákonům a bude se řídit a vykládat v souladu se zákony Spojeného království! To mně opravdu děsí. Nevím co mám dělat. ???..?

 • Dá se někde sehnat samostatné video s tím připojením k internetu?

 • Co vlastne pocita procesor pri tazbe bitcoinu?

 • video sice dobrý ale ten edit je hroznej, otravnej a kolikrát ani nedává smysl

 • Tahle serie by mela bezet na netflixu…

 • Přirovnal bych to k víře. Veříme v boha i když ho nikdo neviděl, stejně jako v Bitcoin. Víra v něco neexistujího.

 • co je ten otisk bloku a co ho určuje?

 • Zdravím, můžu se zeptat, z čeho se platí odměny “těžařů”, kteří zvítězí a uzavřou blok? (Kdo to platí, nebo kryje?)

  A pokud ta odměna stále klesá, a každé 4 roky se dělí, nezmizí časem motivace “těžařů” uzavírat bloky a tedy celkově zabezpečovat systém?

 • Fakt mě to pobavilo. Super video. Děkuji

 • moc pěkný videjko a dokonce jsem to i pochopil 🙂

 • Otázka co se stane, když ta odměna za těžbu bude menší než energie potřebná k vytěžení ? Což by se mohlo stát, když se odměna za těžbu snižuje (jak říkáš ve videu je nyní 12,5) a hodnota bitcoinu nevzroste tak, aby to vykompenzovala ?

 • Zdravím, a mám dotaz. Jestli jsem to správně pochopil, tak síť uzlů kontroluje správnost transakčních operací za odměnu v bitcoinech. Jak to tedy bude vypadat, až budou bitcoiny kompletně vytěžené a nebude tudíž motivace pro kontrolu? Díky, moc se mi Váš podcast líbí

 • Ahoj, super videa, jen takovej dotaz…Po několika letech budou vytěženy všechny Bitcoiny, tak by mě zajímalo ,jakou motivaci budou mít ty uzly, k těžbě, když žádný bitcoiny už těžit nepůjdou, jelikož nebudou? Protože když nikdo nebude těžit, tak to ani nemůže přeci nikdo hlídat a tím pádem to bude zranitelný.

  Možná mi něco uniká a ptám se blbě a proto budu rád, když mi na to odpovíš.
  Děkuju 🙂

 • video super vela som sa dozvedel ale tie edity dost trapne fakt,…

 • Ahoj, jedu ty tvé videa od začátku tak možná někde později bude i ona odpověď, ale nedá mi to. Rozumím mineření, vkládání a ověřování plateb s vidinou odměny nových mincí. … Ale jak dlouho? dle algoritmu se odměna postupně snižuje až se limitně blíží k nule, z toho mi vychazí, že počet mineru bude klesat a nebude mít kdo hashovat a ověřovat blockychainy. Buď bude pak bitcoin neobchodovatelný, či se stane zneužitelný, protože bude velice mizivé množství minerů, kteří by mohli založit "mafiánský kartel". … Nebo jak to bude až nebudou odměny? 🙂

 • Asi jsem tady jedinej natvrdlík, ale mě pořád není jasné, proč by někdo nemohl zapsat do neuzavřenýho bloku transakci, která by se šířila do ostatních bloků stejně, jako u legální transakce. proč by těm ostatním držitelům bloků ten hash nevyšel stejně?

  Pak mám ještě otázku: Kdo bude zajištovat a ověřovat transakce v době, když už bude všech 21 milionů bitcoinů a nebude tedy motivace pro těžení (a ty přidružené pozitivní věci)?

 • Ale on rikal ze je to extremne jednoduche se pripojit 😁 Takove old skool videa miluju 😘

 • JA TAKY PALIM PROUD…. ? MEGABIT SEK ?

Leave a Reply

Your email address will not be published.